Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
  ----      
    

      Regulamin biblioteki      

1. Ze zbiorów biblioteki mogą korzystać: uczniowie, nauczyciele, inni pracownicy Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Mazańcowicach.

2. Ze zgromadzonych w bibliotece zbiorów można korzystać:
-wypożyczając je do domu,
-czytając lub przeglądając księgozbiór czytelni (księgozbiór podręczny).

3. Czytelnik wypożycza książki wyłącznie na swoje nazwisko.

4. Wypożyczonych książek nie wolno samowolnie odstępować innym osobom.

5. Książek nie wolno niszczyć (robić notatek na marginesach, zaginać kartek, kreślić, itp.), a zauważone uszkodzenia należy zgłaszać bibliotekarzowi.

6. Jednorazowo można wypożyczyć 3 książki na okres dwóch miesięcy. Wykorzystane materiały powinny być natychmiast zwrócone do biblioteki gdyż czekają na nie inni czytelnicy.

7. W przypadku zaległości czytelnik traci prawo do wypożyczania następnej książki aż do momentu zwrotu wszystkich książek.

8. Nie ogranicza się ilości wypożyczanych książek uczniom przygotowujących się do olimpiad i konkursów przedmiotowych.

9. Wypożyczone materiały należy szanować, chronić przed zniszczeniem i zgubieniem. W przypadku zniszczenia lub zgubienia książki czytelnik zobowiązany jest zwrócić egzemplarz o tym samym tytule, lub innym uzgodnionym z bibliotekarzem.

10. Przewodniczący klas są zobowiązani raz w miesiącu do przekazania wychowawcom informacji o stanie zaległości w bibliotece.

11. Wypożyczone książki i inne zbiory należy zwrócić do 15 czerwca.

12. W przypadku zmiany szkoły czytelnik zobowiązany jest przed odejściem rozliczyć się z biblioteką.

13. Bibliotekarz na karcie obiegowej potwierdza brak zobowiązań wobec biblioteki uczniów kończących szkołę oraz pracowników odchodzących z pracy.

14. W pomieszczeniach bibliotecznych należy zachować ciszę i porządek; nie wolno używać telefonów komórkowych; nie wolno spożywać posiłków, pić napojów.